SILVER & METAL / Silver / Beaker 7977088
nr 797 7088
BEAKER
4 pcs. silver, L Råström, height: 6, 420g,
5 st. silver, förgylld insida, L Råström, höjd: 6, 540g
2600
SEK 2800
Monday December 17 2012
at 17:32:20
1.900 kr
1.100 kr
2.200 kr
2.600 kr
2.600 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver